اهداف ساب پرتال

کمينه

ويژگي هاي بصري پرتال محله حکیمیه

هدف از ايجاد پرتال محله حکیمیه ، اين است كه كاربران اينترنت بتوانند از طريق يك مدخل مدرن و ساخت يافته به تمامي اطلاعات و خدمات قابل ارائه دسترسي پيدا كنند. همچنين از ديگر اهداف ايجاد پرتال مي توان به كاهش زمان و هزينه ارائه خدمات، كاهش رفت و آمدهاي شهري و ترافيك، بهبود روابط شهرداري و شهروندان، دريافت باز خورد شهروندان از خدمات شهرداري، تقويت و بهينه سازي سيستم هاي كنترل و نظارت، ارائه اطلاعات و خدمات مطلوب به شهروندان در هر زمان و مكان، عدم ايجاد ازدحام در بخش هاي مختلف اداری  و كاهش مراجعات حضوري، كمك  در خدمت رساني مطلوب به شهروندان با اطلاع از نياز مندي ها و دسترسي به همه خدمات و اطلاعات شهري و شهرداري از طريق درگاه الكترونيكي اشاره نمود. 

      

تعامل با شهروندان 

همچنين در بخش هاي جانبي پرتال محله حکیمیه ، بخش هايي چون فراخوان، معرفي محله ، ،خبر رسانی از رویدادها و عملکرد محله حکیمیه و پيوندهاي مرتبط و لينك هاي ارتباط با قسمت هاي مختلف شهرداري و سایر ارگانها  براي شهروندان وجود دارد. 

برخي مشكلات شهري نظير ترافيك و آلودگي هوا و از اين دست كه از سويي باعث اتلاف وقت و هزينه هاي فراوان در حوزه شهروندي و از سوي ديگر باعث ايجاد تنش ها و مشكلات فراوان اجتماعي در شهر تهران شده اند، تنها با بهره گيري از امكانات ICT و فناوري هاي اين چنين كاهش مي يابد. به همين دليل بايد در جهتي حركت كرد كه خدمات مختلف شهري را به در منازل شهروندان برساند تا نياز تردد آن ها در سطح شهر كاهش يافته و بالطبع از ميزان اثرات سوء ترافيك شهري و آلودگي هوا نيز كاسته شود. گزارش هايي كه در ادامه مي آيد نگاهي دارد به خدمات و اطلاعات الكترونيكي پرتال محله حکیمیه كه در بخش هايي چون مديريت شهري، حمل و نقل و ترافيك، اطلاع رساني، سيستم هاي اطلاعات جغرافيايي، عوارض و شهرسازي تقسيم بندي شده و در اختيار شهروندان قرار گرفته است.

منو های تصویری پرتال

 در پرتال محله حکیمیه جهت دسترسی آسان و مشخص به قسمت های مختلف از منوهای تصویری گویا استفاده گردیده است از جمله این منو ها می توان به منو خانه های سرای محله و کارگروه های تخصصی محله در صفحه اصلی اشاره کرد.

کارگروههای تخصصی
خانه های 14گانه
کانونها
قوانین و مقررات
برنامه ها و پروژه ها
اهداف
تاریخچه
صورتجلسات
گزارشات
انتشارات
چند رسانه ای
پرسنل
سامانه مدیریت محلات
سازمانهای مردم نهاد
پیوندهای شهرداری
پیوندهای داخلی
سایر پیوندها